Levnější iPhony od Swappie vstupují do Česka

Levnější iPhony od Swappie vstupují do Česka

Swappie je přední evropský eshop a zároveň největší severský internetový obchod, který prodává repasované iPhony. Díky komplexním opravám a detailním technickým testům jsou repasované telefony často odolnější než originál. Swappie na ně nabízí 12 měsíční záruku. Také proto uspěl už v 15 zemích Evropy a roste rychle dál. Po Dánsku, Německu a Slovensku přichází se svým projektem cirkulární ekonomiky pro smartphony také do Česka.

Na začátku byl scam

Swappie založili dva přátelé, Sami Marttinen a Jiri Heinonen. Za jejich nápadem stála špatná zkušenost při nákupu použitého chytrého telefonu v internetovém obchodě. Sami se stal obětí online podvodu, tzv. scamu. Když zjistil, že nebyl jediný, rozhodl se vytvořit bezpečnější prostředí pro obchodování s cizími lidmi na internetu. Vznikl projekt Swappie, jehož mise je vcelku jednoduchá. Chce poskytnout zákazníkům vysoce kvalitní, cenově dostupný a ekologičtější způsob, jak upgradovovat své telefony, a to bezpečnou cestou.

Sami a Jiri si otevřeli v Helsinkách opravnu, která splňuje nejvyšší standardy a používá nejnovější technologie. Zde jejich tým dokáže opravit telefon na úrovni motherboardu, tedy mnohem precizněji, než by to dokázal samotný výrobce. Všechna zařízení prochází precizní technickou kontrolou kvality. Díky tomu dává Swappie svým telefonům 12 měsíční záruku. Telefony jsou k dispozici na webshopu i s detailním popisem svého stavu. Repasované mobily od Swappie jsou často odolnější a robustnější než originální zařízení. Vydrží například i větší pád. "Pokud během fáze testování zjistíme chybu, provedeme v naší specializované továrně všechny nezbytné opravy. Navíc získáte 12 měsíční záruku, která pokrývá více než to, co nabízí Apple na nové telefony,“ říká Sami Marttinen, generální ředitel společnosti Swappie.

Cirkulární ekonomika šetří peníze, ovzduší a přírodní zdroje

Swappie použité telefony také vykupuje. Celý proces je velice jednoduchý a bezpečný. Prodávající na webu vyplní několik detailů týkajících se stavu zařízení, obdrží jeho odhadovanou hodnotu a přepravní štítek. Jakmile technici ve Swappie vše ověří, obdrží prodávající své peníze.

"Nákupem repasovaných iPhonů se prodlužuje životnost produktu, nevzniká tolik nebezpečných chemikálií a ušetří se i cenné zdroje. Nová studie společnosti Ericsson navíc ukazuje, že energie použitá k výrobě nového smartphonu je srovnatelná s tím, kolik energie spotřebuje chytrý telefon po dobu 10 let,“ doplňuje Sami Marttinen. V současnosti je na světě větší počet mobilů než lidí. Výroba smartphonů má přitom přímé dopady na životní prostředí. Podle dat společnosti Apple je při výrobě jediného iPhone 11 emitováno více než 56 kg CO2. Pouhé 1 % chytrých telefonů je správně recyklováno. Společnost Swappie si klade ambiciózní cíl vytvořit z cirkulární ekonomiky trend a naučit zákazníky dělat dlouhodobě udržitelná rozhodnutí při svých nákupech. Uznávaný technologický časopis The Next Web již označil společnost Swappie jako jeden z devíti nejlepších evropských start-upů, které pracují na zelenější budoucnosti.

Zdroj informací

Swappie, NejBusiness.cz, NejChlapi.cz a eRecenze.eu

Datum

6. září 2021

Přihlášení

Přihlášení
E-mail:
Heslo:

DoporučujemeFacebook

Page generated in 1.5944 seconds.
Redakční systém teal.cz naprogramoval Vítězslav Dostál